Albert

Kvint

Další člen našeho teamu, bez něho by žádný pobytový zájezd nebyl kompletní. Cestování se oddává od svých pětadvacátých narozenin, kdy se coby nesamostatné dítě vydal s matkou vlakem z jeho rodné osady u Opavy do Brna, kde měl byt předveden posudkové komisi složené z předních odborníků na psychomotorický vývoj dětí, která měla fundovaně posoudit stupeň jeho zaostalosti oproti jeho vrstevníkům.

Bohužel došlo k tragické události, která navždy změnila jeho život. Tím nemyslím únik provozních kapalin a náplní, ke kterému u něho až do výše zmíněného věku docházelo spontánně v emocionálně vypjatých situacích, třeba u snídaně. Jelikož Bertík nikdy neviděl tolik lidí a domů pohromadě, vytrhl se v panice matce a zaběhl se v nepřehledných pro něj exotických ulicích brněnského centra. Několik dní se bez cíle potuloval po ulicích bezpečných, ale i v méně bezpečné čtvrti moravské metropole. Zjistil, že místní lidé nejsou zlí, naopak jsou pohostinní, někteří z nich ho i krmili a poskytli mu čisté ošacení.

Během několika pár dnů se otrkal, dokonce rebelsky odložil cedulku s telefonním číslem na matku, kterou nosil permanentně na krku od nástupu do první třídy speciální školy, tedy od 12ti let věku. Jeho stud a obava komunikovat s cizími lidmi zcela zmizela. Ke komisi se dostavil samostatně, ve všech předložených testech exceloval. Zejména v zákeřném testu, na kterém spousta jeho předchůdců pohořelo. Jednalo se o obávanou krabici s výřezy tvarů jednoduchých geometrických obrazců ve víku a jejich 3D ekvivalenty z dubového dřeva. Čtverec a kruh zvládl bravurně, hvězdička ho mírně potrápila, ale projevil neobyčejnou sílu a dílec do krabice dostal. Byl tedy shledán zcela normálním a schopným běžného života a mohl odejít hrdě středem. Obdržel občanský průkaz, facebookový účet, formulář k podání daňového přiznání a slevové kupony do Kauflandu. Tím pádem se stal plnohodnotným euroobčanem.

Brno mu učarovalo natolik, že se zde usadil. Provozuje restaurační zařízení, dokonce si našel i dívku. V Brně má základnu, odkud podniká smělé cesty po naší republice. Studuje ekonomii, protože by se jednou chtěl stát lobbistou a na Fakultu lobbistiky na FSpS ho nevzali. Ve volném čase se věnuje jízdě na lodičkách a staví vláčky. Recyklační guru se specializací na PET lahve. Gastroorgie Albert nevyhledává, sní všechno.

Na expedici plní funkci asistenta Public Relations Junior Managera, vyjednavače, logistika ubytování, řidiče, palubního tesaře a topiče. A v neposlední řadě navigátora. Protože má jako jediný v majetku Školní atlas světa.

Děkujeme našim sponzorům

Zažít něco úžasného a pomoci, o to běží

Máš chuť podpořit nás v naší cestě a přispět na dobrou věc?
Informace pro sponzory