Honza

Don Papas

Otec. Tedy myšlenky účastnit se Mongol rallye. Tedy poloviční, dohromady s Pepou. Nyní fakticky pětinový, protože náš projekt má adoptivních otců pět. Tedy pokud do toho nepočítám auto. A grafika.

Myšlenkový guru a leader teamu. Alespoň si to myslí, ačkoliv ostatní členové teamu s touto jeho funkcí zcela smířeni nejsou. Plánovač s bujnou fantazií, která často tvrdě naráží na realitu, gravitaci, byrokracii či na jiné podobně nevýznamné faktory. Podobnou expedici, jako chystáme, si vyzkoušel nedávno, když se mu povedlo dojet do týdne do Jeseníky Mountain resortu, kde dělal Adamovi support na jeho prvovýstupu na Praděd Peak. Doprovázel ho až do druhého výškového tábora, tam mu došly síly. Pomýšlí na doprovod Adama na troufalý plánovaný prvovýstup neprobádanou severní stěnou Sněžky, ale zatím nenašel dost odvahy se přihlásit. A vycestovat do divokého Polska, odkud je monumentální North Face přístupná.

Honza chtěl vždy cestovat, ale jeho bázlivost a neochota vybočovat ze společensky zavedených konvencí mu vždy přistřihla křidélka a nedovolila opustit rodné Moravské království. Ačkoliv mu Adam často nabízel účast na jeho plážových expedicích, Honza se ze strachu nezúčastnil nikdy...

Rád poučuje lidi, občas za to dostane i zaplaceno, byť bídně. Povoláním mechanik – opravář v konkurenční továrně, než ve které působí Pepa. Což vede často ke komparaci délky a váhy kladiva mezi Pepou a jím. Honza v porovnání o pověstný chlup vítězí, pochopitelně... Honza nemá talent přesvědčovat lidi o hovadinách, které se zrodí v jeho hlavě. Naštěstí má talent přesvědčit Pepu, ten myšlenku adoptuje za svou a přesvědčí o nutnosti ji realizovat ostatní členy teamu. Rád fotografuje, bohužel jeho fotky mnoho lidí nevidělo, protože většinou neopustily paměťovou kartu jeho Flexarety. Bo není čas.... Rád vaří a podle těch, kteří jeho gastroprodukci přežili a po náročné hospitalizaci na gastroentrerologii a následující půlroční psychoterapii byli schopni podat report, prý snad obstojně. Ortodoxní Pastafarián s inklinací k Liehovistům. Buržoust.

Na expedici plní funkci náčelníka (t.č. stínového), řidiče, mechanika, dietologa, grillmastera, spisovatele a baviče.

Děkujeme našim sponzorům

Zažít něco úžasného a pomoci, o to běží

Máš chuť podpořit nás v naší cestě a přispět na dobrou věc?
Informace pro sponzory